Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2019/2020

Opublikowano: środa, 10 marzec 2021 Małgorzata Wolska Drukuj

Osiągnięcia uczniów ZSiPO

 

1)      Kamila Kosek - uczennica kl. 1J – otrzymała Grand Prix w dziewiątej edycji konkursu "W hołdzie księdzu Janowi Twardowskiemu" konkursu w kategorii tekst za wiersz pod tytułem "Sms do mamy/za późno". Natomiast Alicja Zaczyńska również z 1J otrzymała wyróżnienie za wiersz "Widzę, jak upada"

2)      Liliana Zagórda - uczennica  kl. 1 b - tytuł mistrza ortografii w 8 Gminnym Konkursie Ortograficznym "Andrzejki z ortografią" (napisała bezbłędnie cały tekst dyktand). Drugie miejsce zajęła Julia Kozieł z kl. 1 c, a trzecie Michał Bodnar z kl. 1 h.

 

3)      Liliana Zagórda z IB - wyróżnienie w  Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym

 

4)      Edyta Ślęzak z IIB zajęła II miejsce i zdobyła nominację do etapu rejonowego w  Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym

 

5)      Drużyna sztafetowa chłopców i dziewcząt naszej szkoły zwyciężyła w rywalizacji sztafetowych biegów przełajowych na szczeblu powiatowym (03.10.2019)
Nasza szkołę reprezentowali:

 

Dziewczyny: Dębowska Patrycja, Faber Weronika, Górnisiewicz Karolina,Kruk Emila, Kuś Anna, Łazorko Adrianna, Pacut Kamila, Rakoczy Gabriela, Rydzewska Laura, Sarkowicz Justyna, Zabagło Anna

Chłopcy: Babicz Michał, Jarguz Mateusz, Kasiarz Bartosz, Kukla Mateusz, Mądry Paweł, Moskala Karol, Oczkowski Oliwier, Oleś Kamil, Szafraniec Konrad, Szklarczyk Mikołaj, Wojas Igor, Zapalski Dawid

10 października chłopcy zdobyli srebrny medal mistrzostw wojewódzkich w sztafetowych biegach przełajowych.

 

6)      Licealiada - rywalizacja w badmintonie: w kategorii chłopców uplasowaliśmy się na IV miejscu (skład: Maj Krzysztof, Cieślik Kacper, Kwiatek Eryk) natomiast w kategorii dziewcząt zajęliśmy dobre III miejsce (skład: Górecka Weronika, Górecka Martyna, Kowalówka Ewelina).

 

7)      Główna nagroda dla klasy II A w  Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Centrum Kultury Turystyki i Sportu

 

8)      Ogólnopolska Olimpiada z J. Niemieckiego - Łucja Wągiel - uczennica kl. 1 h - 8 miejsce, Anna Kuś - uczennica kl. 1 h - 14 miejsce, Magdalena Maj - uczennica kl. 1f - 15 miejsce – trzy dziewczyny z naszej szkoły, które uzyskały tytuł laureata

 

9)      Międzyszkolny Konkurs Literacki z Języka Angielskiego:

I miejsce ex quo -  Wiktoria Biskup, klasa Ie oraz Jakub Koczór, klasa If

II miejsce – Adrian Mystek, klasa I a

Wyróżnienie – Mikołaj Korzeniowski, klasa Ih oraz Amelia Grządziel, klasa Ib

 

10)  Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego SHAMROCK – przeznaczony dla uczniów klas maturalnych
II miejsce - Krzysztof Moskała, klasa III a

Wyróżnienie – Oskar Sarapata, klasa III a

 

11)  Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskigo FOX
Wynik „BARDZO DOBRY”, 116,25 pkt. na 150 – Wojciech Łopata, klasa IIa. W całym kraju tylko jedna osoba uzyskała wynik powyżej 135 pkt. dający tytuł laureata. Wojciech znalazł się w grupie 58 osób z wynikiem "bardzo dobry".

Wysoki wynik uzyskał również uczeń klasy II b, Krzysztof Jędrychowski oraz Mikołaj Korzeniowski z klasy I h, który miał najlepszy wynik wśród uczniów klas pierwszych.

 

12)  Międzynarodowa Olimpiada Języka Angielskiego – przeznaczona dla uczniów ostatniego i przedostatniego rocznika szkół średnich
Kwalifikacja i udział w II etapie:

Agnieszka Wypiór, klasa II c ( II etap 49 pkt )

Szymon Nowak, klasa II a (II etap 48 pkt)

Wojciech Łopata, klasa II a (II etap 46 pkt)

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika
ul. A. Mickiewicza 9
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. 33-8766-526
faks. 33-8766-526
e-mail: lokalwaria@iap.pl

http://www.lokalwaria.pl

Regon 356549345. NIP 551-23-14-307