Sukces wojskowych z "Kopernika"

Opublikowano: wtorek, 28 maj 2024 Joanna Kasprzyk

27 maja 2024 r. uczennice klasy 2e wojskowej pod opieką mgr Agnieszki Książek wzięły udział w Konkursie Organizacja Narodów Zjednoczonych – udział Polski i Polaków w misjach pokojowych ONZ zorganizowanym z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ przez Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 33 w Krakowie.


Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Klimowska, Nikola Kucharska i Martyna Wójtowicz odpowiedziała najlepiej na 30 pytań zawartych w teście wiedzy i zajęła I miejsce wśród pięciu startujących drużyn.

Oprócz atrakcyjnych nagród dla uczennic, nasza szkoła otrzymała również Nagrodę Specjalną Honorowego Patrona - Małopolskiego Kuratorium Oświaty.

Podczas oficjalnej uroczystości z okazji święta Misji Pokojowych ONZ, która odbyła się później w krakowskim hotelu „Polonez”, dyrektor szkoły Piotr Janusiewicz za zwycięstwo ZSiPO w konkursie odebrał z rąk I zastępcy Dyrektora Biura Wojewody pani Moniki Kolasy Puchar Wojewody Małopolskiego. Otrzymał też gratulacje od Małopolskiej Kurator Oświaty pani Gabrieli Olszowskiej i prezesa krakowskiego koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ płk w st. spocz. Zygmunta Siudaka.

Warto nadmienić, że w tym roku kalwaryjskie liceum podpisało umowę o współpracy ze Stowarzyszeniem, co - jak widać - już przynosi wymierne efekty w postaci poszerzania wiedzy młodzieży i zachęcania ich do większego zainteresowania tematyką misji pokojowych na świecie.

 

Od lewej: płk w st. spocz. Zygmunt Siudak, dyrektorzy szkół średnich w Trzebini i Skale, dyrektor ZSiPO Piotr Janusiewicz, kurator małopolska Gabriela Olszowska.

Od lewej: Martyna Wójtowicz, Wiktoria Klimowska, Nikola Kucharska.

 

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika
ul. A. Mickiewicza 9
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. 33-8766-526
faks. 33-8766-526
e-mail:
 sekretariat@lokalwaria.pl

http://www.lokalwaria.pl

Regon 356549345. NIP 551-23-14-307