Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Opublikowano: wtorek, 06 wrzesień 2022 Joanna Kasprzyk

1 września w naszej szkole miał wyjątkowo uroczysty charakter ze względu na powiatową inaugurację roku szkolnego 2022/2023, która w tym roku odbyła się w naszej szkole. W murach kalwaryjskiego liceum gościliśmy posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego, małopolską wicekurator oświaty Halinę Cimer, starostę wadowickiego Eugeniusza Kurdasa, wicestarostę Beatę Smolec oraz radnych powiatowych na czele z przewodniczącą Rady Powiatu Zofią Kaczyńską, wiceprzewodniczącym Ireneuszem Kowalczykiem oraz przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Markiem Cimrem. Obecni byli również przedstawiciele samorządu gminnego, służb oraz inspekcji powiatowych, służb mundurowych oraz duchowni, dyrektorzy wszystkich szkół i placówek oświatowych Powiatu Wadowickiego wraz z pocztami sztandarowymi oraz nauczyciele, młodzież szkolna i rodzice.

Zaproszeni goście w swoich obszernych wystąpieniach życzyli uczniom przede wszystkim bezpiecznego i spokojnego roku, dobrych wyników w nauce oraz rozwijania wrażliwości i ciekawości świata.

Podczas uroczystości najlepsi uczniowie szkół ponadpodstawowych otrzymali stypendia naukowe Rady Powiatu Wadowickiego, a wychowankowie szkół specjalnych - nagrody.

Z naszej szkoły wyróżnieni za wyniki w nauce zostali: Mateusz Jachimczyk, Dawid Dziadkowiec, Alicja Dominika Goczał, Patrycja Agnieszka Dębowska i Liliana Zagórda.

Inauguracja roku szkolnego stała się też okazją do pogratulowania przez organ prowadzący dyrektorowi Piotrowi Janusiewiczowi jubileuszu 30-lecia pracy zawodowej. Oprócz gratulacji otrzymał z rąk władz powiatu bukiet kwiatów i drobny upominek.

Podczas inauguracji uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, stając się w ten sposób pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.

Młodzież naszej szkoły miała też okazję zaprezentować swoje talenty i umiejętności. Dostojny polonez, odtańczony przez grupę dziewcząt i chłopców pod kierunkiem mgr Moniki Estal, rozpoczął uroczyste obchody, a w ich trakcie w pokazie gimnastyki wystąpiła Emilia Graca. Nieprzeciętne zdolności wokalne ujawniły Maja Bednarz i Emilia Maziarka, a Zuzanna Pławecka i Patrycja Matuła wykonały utwór na instrumenty dęte.

Zdjęcia z uroczystości w galerii.

 

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika
ul. A. Mickiewicza 9
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. 33-8766-526
faks. 33-8766-526
e-mail:
 sekretariat@lokalwaria.pl

http://www.lokalwaria.pl

Regon 356549345. NIP 551-23-14-307