Narodowe Czytanie 2021

Opublikowano: piątek, 03 wrzesień 2021 Joanna Kasprzyk

3 września nasza szkoła wzięła udział w dziesiątej jubileuszowej edycji „Narodowego Czytania”. Tym razem czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Hala sportowa naszej szkoły od godziny 9 do 13 zamieniła się w salon państwa Dulskich. Uczniowie i nauczyciele (w czterech kolejnych grupach) wysłuchali wybranych fragmentów dramatu, które prezentowali trzecioklasiści - członkowie koła teatralnego „Carpe diem”, przygotowani do występu przez mgr Elżbietę Karelus. Wejście w  klimat drobnomieszczańskiego domu z początków 20. wieku ułatwiły odpowiednie scenografia i kostiumy. Słowo wprowadzające dyrektora szkoły i zarazem polonisty Piotra Janusiewicza osadzało treść dramatu w kontekście historyczno-literackim i kulturowym.

Tegoroczna odsłona "Narodowego Czytania" stała się okazją do propagowania wśród młodzieży kultury żywego słowa oraz polskiej literatury i spotkała się ze sporym zainteresowaniem z ich strony.

 

 

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika
ul. A. Mickiewicza 9
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. 33-8766-526
faks. 33-8766-526
e-mail: lokalwaria@iap.pl

http://www.lokalwaria.pl

Regon 356549345. NIP 551-23-14-307